OBOJSTRANNÉ PENY

 

4032 3M        19 mm x 66 m                nosič:   PUR pena ( 0,8 mm ) 

lepidlo: akrylátové 

                                                                       teplotná odolnosť: -30°C až + 105 (190)°C

PUR pena s otvorenými pórmi pre náročné aplikácie v interiéri a nenáročné lepenie v exteriéri. Počiatočná priľnavosť je stredná, 100% -nú priľnavosť dosiahne po uplynutí 24 hod., lepidlo sa časom vytvrdzuje.

Lepenie zrkadiel, zvukotesných izolátorov, osviežovačov vzduchu a držiakov na mydlo... Vďaka vysokej teplotnej odolnosti je vhodná i pre lepenie v interiéroch automobilov.

Najdôležitejšie vlastnosti

 

  • polyuretanová penová vrstva medzi dvoma lepiacimi vrstvami vyrovnáva nerovnosti povrchu
  • lepiaca vrstva na báze akrylátu je trvanlivá a odolná 
  • akrylátová lepiaca vrstva neničí zadnú stranu zrkadiel a dobre znáša tepelné vplyvy, ultrafialové lúče a najrôznejšie rozpúšťadlá 
  • akrylátové lepidlo výborne priľne k najrôznejším povrchom 
  • lepiace pásky Scotch-Mount™ sú estetické a práca s nimi je rýchla a čistá.

 

 

 

Spoľahlivé upevňovanie zrkadiel.

Obojstranné penové lepiace lásky 3M Scotch-Mount™ sú už viac ako 15 rokov používané na upevňovanie sklenených plôch v nábytkárskom priemysle alebo pri inštalácii interiéru predajní a výstav. Lepiace pásky Scotch-Mount™ spoľahlivo upevňujú zrkadlá. Poznávacím znakom lepiacich pások Scotch-Mount™ je zelenobiela potlač krycej vrstvy.

Lepiace pásky Scotch-Mount™ umožňujú rýchlu, čistú a ľahkú prácu. Zloženie lepiacich pások je výsledkom mnohoročnej vývojovej práce.

 

 

Umiestnenie lepiacich pások Scotch-Mount™

           

 

V prípade nerovného povrchu treba najprv umiestniť

            zvisle na plochu niekoľko skupín krátkych lepiacich pások

           Scotch-Mount™.          

 

 

 

4945 VHB SCOTCH 3M               nosič:    penový akrylát ( 1,1 mm )

19 mm x 33 m                                              lepidlo:  akrylátové

teplotná odolnosť: -30°C až + 93 (150)°C

Základná VHB páska s výnimočnou pevnosťou v šmyku a odlupe, plní tiež funkciu tlmiacu a tesniacu, odolná voči zmäkčovadlám.

Lepenie výstuh a líšt, hliníkových obkladov na oceľové konštrukcie, montáž strešných spojlerov na nákladné automobily, spevnenie výstuh klimatizačných zariadení, lepenie strešných spojov...   

 

 

Obojstranné penové lepiace pásky Scotch-Mount™ Brand

Elastické pásky s penovým nosičom na nerovné povrchy      

Obojstranné penové lepiace pásky sú zložené zo štyroch vrstiev: lepiacej vrstvy, penového nosiča, ďalšej lepiacej vrstvy a ochrannej vrstvy. Elasticita pásky, a tým aj ľahšia práca, je daná penovým nosičom. Vynikajúce elastické vlastnosti ich predurčujú na spoľahlivé lepenie nerovných, nepravidelných povrchov a ideálne vypĺňanie časti nerovností.

Charakteristickými vlastnosťami obojstranných penových lepiacich pások Scotch-Mount™ je vynikajúca elasticita a výborná schopnosť tlmenia vibrácie, zvukov a úderov. Pásky možno dobre vykrajovať a používať ako tesniace a tlmiace materiály. Oblasť použitia rozširuje ich tepelná odolnosť a dobré izolačné vlastnosti. Lepenie penovými páskami uľahčujú ručné aplikátory. Pre sériovú výrobu distribuuje 3M aj automatické aplikátory.

Obojstranné pásky Scotch-Mount™ sú vyrábané v kombinácii rôznych lepiacich vrstiev a penových nosičov, čím je prakticky zaručené, že v ponuke výrobkov nájdete ten pravý. 3M kombinuje vynikajúce lepidlá na báze kaučuku a akrylu s PUR nosičmi s otvorenými pórmi alebo s vinylovými, polyetylénovými, elastomérnymi a neoprénovými nosičmi so zatvorenými pórmi. Penové lepiace pásky sú vyrábané v hrúbkach od 1,8 mm do 6,4 mm.

 

 

9528 3M       19 mm x 66 m                    nosič:    PE pena ( 0,8 mm ) 

  25 mm x 66 m                     lepidlo: syntetický kaučuk

                 teplotná odolnosť: -30°C až + 50 ( 75 )°C

PE pena s kaučukovým lepidlom pre nenáročné aplikácie v interiéri. Vyznačuje sa okamžitou priľnavosťou.

Montáže v suchom interiéri, lepenie ozdôb, háčikov, vešiakov, detailov...