ČISTIČE, MAZADLÁ, SEPARÁTORY

 

1. ČISTIČE

- Top Clean ARECAL                500 ml

Čistiace spreje na citrusovej báze, neobsahujú chlórové a ropné deriváty, majú neutrálne pH, nevyvolávajú koróziu a čistia šetrným spôsobom hliníkové plochy, plochy z ušľachtilej ocele, mnohé lakované povrchy a väčšinu umelých hmôt.

Vhodné na problematicky odstrániteľné zbytky tukov, olejov, lepidiel...

 

- INDUSTRIAL CLEANER 3M  500 ml

Priemyselný čistiaci aerosólový prostriedok Industrial Cleaner z vývojového radu 3M s citrusovým extraktom odstraňuje ľahko všetky rezistentné znečistenia, ktoré inými prostriedkami nebolo možné odstrániť. Nový čistiaci prostriedok odstraňuje škvrny po zaschnutých, chemicky neviazaných lepidlách, zvyšky lepiacich pások, tukové a olejové škvrny a podobné znečistenia.

 


Priemyselný aerosólový čistiaci prostriedok od spoločnosti 3M plní najrôznejšie úlohy a je využiteľný v rôznych oblastiach: 

- ŠKOLY, HOTELY, KRYTÉ ŠPORTOVÉ HALY - odstraňovanie ťažko odstrániteľných škvŕn, napr. stopy po gumených podrážkach, farebné znaky, značenie ihrísk v športových halách. 

- DOPRAVA - čistenie škvŕn, odstraňovanie stôp po podvozkoch lietadiel. 

- AUTOMOBILOVÉ SERVISY A LAKOVNE - odstraňovanie zvyškov lepidiel a lepiacich pások (napr. pri lepení líšt a spojlerov). 

 

- ČISTIĆ NEREZE, CHRÓMU, MOSADZE, HLINÍKA, ELOX. KOVOVÝCH POVRCHOV...   - ARECAL            400 ml

Odstraňuje prach a nečistotu, nezanecháva fľaky, vytvára vodovzdorný ochranný film, povrch je čistý a lesklý. 

Na ochranu a údržbu chrómu, mosadze, hliníka, elox. kovových povrchov...

2. MAZADLÁ A SEPARÁTORY

- SILIKÓNOVÝ SPREJ ARECAL           500 ml

Vhodný na údržbu gumených dielov ako napr. hadíc chladiča, pneumatík alebo gumených nárazníkov, má impregnačné a antistatické účinky. Chráni, udržuje, a maže gumové, plastové a kovové diely. Pôsobí antistaticky, t.j. odpudzuje prach.

 

- BONNAFLON  PTFE Spray ( suché mazadlo )       400 ml

                                      

Nemastný, silno priľnavý, chuťovo neutrálny, chemicky a tepelne odolný klzný prostriedok ( materiál ). Možno ho použiť  v prostredí s teplotou do + 260°C, má nízky trecí koeficient        ( 0,02 - 0,09 ).

POUŽITIE:

V priemyselnej výrobe, dielňach i domácnostiach, predovšetkým tam, kde sú bežné mazacie prostriedky nepoužiteľné z dôvodov chemickej agresivity prostredia, značných tepelných rozdielov, príp. kde by bežné mazacie prostriedky zanechávali nežiadúce stopy a špinu ( klzné koľajničky a vedenia, dopravníkové pásy, ozubené súkolia, remeňové prevody,         v optike a jemnej mechanike...